ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ
ORTAK PAROLA SİSTEMİ
 Yeni Hesap Oluşturma
Üniversitemize yeni katıldıysanız Hesap oluştur butonunu kullanarak ADÜ Ortak Parola Hesabı oluşturabilirsiniz.
 Hesap Ayarları
ADÜ Ortak Parola Hesabı için şifre değiştirme, güvenlik sorusu değiştirme, kurtarma e-posta değiştirme gibi ayarları yapmak için Hesap Ayarları butonunu kullanınız.
 Parola Kurtarma
ADÜ Ortak Parola Hesabı parolanızı unuttuysanız Parola Kurtarma butonu ile parolanızı yenileyebilirsiniz.
Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde bulununan yazılımları (OBİS, PERBİS, AKBİS, EBYS vb.), e-posta hesabı ve Google Apps ürünlerinde kullanabileceğiniz ortak parola sistemidir. ADÜ Ortak Parola Hesabınız ile tek sefer giriş yaparak uygulamaları güvenle kullanabilirsiniz.
Bağlı olduğunuz birimden temin edeceğiniz ADÜ Hesap Anahtarı, üniversite içinde kullanacağınız ortak parola işlemleri yapabilmeniz için anlık ve tek kullanımlık üretilir. Üretilen anahtar ile personel ve öğrencilerimiz kişisel hesapları ile ilgili işlemleri online olarak yapabilirler.
Bağlı olduğunuz birimden temin edeceğiniz ADÜ Hesap Anahtarı ile yandaki alanı kullanarak giriş yapınız. Adımları izleyerek yeni hesabınızı oluşturabilirsiniz.
Parola kurtarma işlemi için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.
 • Yöntem 1
  En az 2 hatırlatma sorusuna doğru cevap vererek parolanızı kurtarabilirsiniz.
 • Yöntem 2
  Kurtarma E-Posta hesabınıza parola sıfırlamak için ADÜ Hesap Anahtarı gönderilmesini talep edebilirsiniz.
 • Yöntem 3
  Daha önceden bize bildirmiş olduğunuz cep telefonunuza parola sıfırlamak için ADÜ Hesap Anahtarı gönderilmesini talep edebilirsiniz.
 • Yöntem 4
  Bağlı olduğunuz birimden temin edeceğiniz ADÜ Hesap Anahtarı ile yandaki alanı kullanarak giriş yapınız. açılacak sayfadaki bilgileri kontrol ederek parola yenileme işlemini yapabilirsiniz.